Materiały na taras

Przygotowując się do wykonania tarasu w naszym nowym domu, należy podjąć decyzję, jaki materiał chcemy na nim położyć. Wybór jest duży, jednak nie każdy z tych materiałów gwarantuje nam spokojne, długie lata użytkowania. Najpowszechniejsze są płytki zewnętrzne tarasowe. Zarówno ceramiczne, jak też wykonane z materiałów kamiennych – granitu lub piaskowca. Jednak nie gwarantują one trwałości.

 

Innym rozwiązaniem są deski tarasowe. Mogą one być wykonane z drewna drzew krajowych, z drewna egzotycznego lub kompozytowe. Najmniej wytrzymałe są deski z drewna krajowego, które pomimo regularnego impregnowania i pielęgnacji, po paru latach stracą swój pierwotny wygląd. Dłużej będziemy się cieszyć drewnem egzotycznym, gdyż jest to materiał dostosowany do warunków zmiennych – od bardzo gorących do mocno wilgotnych. Jednak i ten rodzaj materiału wymaga od nas pielęgnacji. Najwytrzymalsze są deski kompozytowe, które dobrze wykonane pozostaną na naszym tarasie lata.

 

Jednak to, czy wybierzemy płytki zewnętrzne tarasowe, deski drewniany, czy też kompozytowe zależy tylko od zasobności naszego portfela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *